Pazartesi , 28 Temmuz 2014
Erkekler İçin Zayıflama Önerileri

Erkekler İçin Zayıflama Önerileri

Erkekler İçin Zayıflama Önerileri

                Erkekler, belli bir yaşa kadar kolay kolay kilo almazlar. Nitekim erken kilo alınması durumunda, bir sağlık sorunu olduğu düşünülmelidir. Çünkü erkeklerin metabolizma hızları bayanlarınkine oranla oldukça yüksektir ve tüketilen besinlerin kolaylıkla hazımları gerçekleşir. Ancak belli bir yaştan sonra düşen metabolizma hızı, hızlı kilo alımına neden olur. Bu sebeple özellikle belli bir yaştan sonra, erkeklerin de zayıflama ihtiyacı duymaları gerekir. Aksi durumda hastalıklardan kurtulmak mümkün olmaz.

erkek zayiflama 250x374 Erkekler İçin Zayıflama Önerileri Erkekler, zayıflamak istedikleri dönemlerde, diyetisyenlerden yardım almayı reddediyorlarsa, yapmaları gereken, diyet adına kısa bir araştırma olacaktır. Her insanda olduğu gibi, kadın erkek fark etmez, önemli olan tok tutacak besinlerin, diyet döneminde sıklıkla tüketilmesidir. Tok tutacak besinler denildiğinde, akla ilk gelen besin türler, lifli gıdalardır. Lifli gıdalar, vücudun yenilenleri daha kolay hazmetmesini sağlar. Bunun yanı sıra uzun süre tok tutarlar. Örneğin diyet dönemlerinde, kalorisi oldukça düşük olan elmanın sıklıkla tüketilmesi gerekir. Hem lifli hem sulu olması, vücudun su ve yemek ihtiyacını karşılar. Şeftali de mevsimine göre, diyet listelerinde bulunması gereken bir gıdadır. Zayıflama dönemlerinde, bol bol su içilmesi gerektiğinin de altını çizmek gerekir. Bol bol yoğurt tüketimi de, vücutta biriken fazla zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır.

Erkeklerin diyet listelerinde asla bulunmaması gereken besinler de, özellikle doymuş yağların bulunduğu besinlerdir. Vücuttan atılması oldukça zor olan bu besinler, kalp sağlığına da zarar vermektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Okumanızı Tavsiye Ediyoruz!close